Sposoby na tanią książkę

Myśląc o taniej książce wyobrażam sobie akcje biblioteczne, gdzie dana placówka biblioteczna pozbywa się starych książek, albo ze względu na to, że posiada nowsze wydania, albo ze względu na to, że posiada większą ilość danego egzemplarza książki. Pamiętam, że na tego typu akcjach można było znaleźć książkę będącą klasyczną pozycją w historii literatury za symboliczną złotówkę. Oczywiście, nie dostaniemy za taką cenę książki nowej, ale współczesne metody znajdowania interesujących pozycji za dobrą cenę przychodzą nam w sukurs.

Wielka giełda najróżniejszych książek

tania książkaNa rynku są licznie dostępne sklepy internetowe z zaawansowanymi wyszukiwarkami. Nawet nie posiadając odpowiedniej pozycji, jesteśmy w stanie przeglądać interesujące nas pozycje, które są uszeregowane w różne kategorie. Pozwala nam to na przeglądanie pozycji podobnych do tej, której poszukujemy. Zawsze może nam to poszerzyć horyzonty i otworzyć się na nowe możliwości. Internet jest również pełen porównywarek cen. Możemy wybrać pomiędzy popularnymi porównywarkami, które sprawdzają dla nas ceny w największych internetowych domach handlowych, albo zdecydować się na specjalistyczne narzędzia, które sprawdzą za nas naprawdę dużą część internetu. Wówczas będziemy mieli pewność, że akurat ta książka będzie najtańsza spośród wszystkich pozycji. Zawsze możemy skorzystać z tzw. komisu książkowego. Wiele osób sprzedaje książki po ich przeczytaniu i w sensie intuicyjnym nie ma w tym nic dziwnego. Sytuacja, w której wraca się do tych samych książek nie jest powszechna. Wówczas ceny będą naprawdę niskie i będziemy mieć pewność, że to będzie tania książka. Jedynym minusem komisów książkowych lub stron internetowych oferujących używane książki jest to, że w kanale tym mamy utrudniony dostęp do najnowszych wydawnictw. Musimy czekać, aż ktoś je przeczyta i zaliczy w poczet książek używanych. Oczywiście, używane książki w większości sytuacji nie są obarczone ryzykiem związanym z dysfunkcyjnością produktu, chyba że są to poważne uszczerbki typu: wyrwane lub bardzo mocno zaplamione kartki.

W dzisiejszych czasach, dla średnio zarabiającej osoby, zwłaszcza dobrze kombinującej w kwestii oszczędności przeznaczanych na zakup dóbr kultury, nie jest problemem zakup interesujących ją pozycji. Książki potrafią być tanie, a istnieją sposoby na minimalizowanie bądź redystrybucję wcześniej powziętych inwestycji. Ja akurat należę do przedstawicieli tej grupy, które lubią trzymać swoje książki w gotowości do ponownego przeczytania.