Sprytne sposoby usuwania wgnieceń

Dla niektórych posiadaczy samochodów, własne auto to nie tylko zwyczajna rzecz. Są ludzie, którzy w samochodzie spędzają większą część dnia. To stawia ich auta w zupełnie innej pozycji. Dla innych to może i zwykły środek transportu, dla nich to prawie jak dom. Wszyscy chcemy jednak w naszym aucie  czuć się swobodnie, wygodnie i komfortowo. Ważne jest żeby w środku było czysto, pachnąco a od zewnątrz nie było brudu na karoserii, a już na pewno odprysków, rys czy innych wgnieceń.

Czy można bezinwazyjnie usunąć wgniecenie?

profesjonalne bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w krakowieW trakcie eksploatacji na naszym samochodzie uwidacznia się upływający czas. Pojawiają się oznaki normalnego, eksploatacyjnego zużycia samochodów, takie jak np. matowienie lakieru oraz mogą pojawić się dowody, że coś się zadziało. Najczęściej pojawiają się rysy oraz wgniecenia. Szczególnie te drugie mogą nam popsuć humor, zwłaszcza jeśli pojawią się w bardziej widocznym miejscu. Najczęściej powstają one w wyniku uderzenia kamieniem spod kół innego pojazdu, gradobicia lub stłuczki. Co zrobić gdy spotka nas takie zdarzenie? Dotychczas najczęściej stosowano szpachlowanie i lakierowanie uszkodzonej powierzchni, jednak ta metoda dość mocno ingeruję w karoserię samochodu. Dodatkowo położenie lakieru na małej powierzchni elementu może sprawić, że będzie widoczna różnica koloru oraz zwiększymy grubość powłoki, w ten sposób zmniejszamy wartość odsprzedażową naszego auta. Warto zatem poszukać innej metody. Obecnie bez problemu znajdziemy profesjonalne bezinwazyjne usuwanie wgnieceń w Krakowie. Dlaczego warto wybrać akurat tę metodę? Podstawową zaletą jest to, że pozwala na usuwanie szkód bez konieczności stosowania skomplikowanych robót blacharskich i dodatkowego lakierowania naprawionych elementów. Niepodważalnym plusem jest uchronienie oryginalnej powłoki lakierniczej na karoserii samochodu oraz oszczędność pieniędzy. Ta metoda może być realizowana na dwa sposoby: wypychanie wgnieceń oraz wyciąganie wgnieceń. Pierwszy polega na wypychaniu wgnieceń od wewnątrz. Służą do tego specjalne wypychacze blacharskie. Występują w kilku różnych rodzajach, różniących się kształtem, a także odpowiednio wyprofilowanymi końcówkami. Druga metoda polega na tym, że do wgnieceń za pomocą specjalnego kleju mocuje się plastikowe zaczepy o grzybkowatym kształcie. Po wyschnięciu kleju łepek każdego z zaczepów trzeba złapać odpowiednim wybijakiem i wyciągnąć – tak wgniecenie zostaje wygładzone.

Jeśli obecne metody dają takie możliwości to wszelkie naprawy blacharskie metodą bezinwazyjną wydają się dużo bardziej zachęcające. Przede wszystkim jest to mniejsza ingerencja w elementy naszego samochodu. Naprawa bez szpachlowania i lakierowania znacząco skróci nam czas i koszty takiego zbiegu. Dodatkowo powłoka lakiernicza pozostanie dalej w niezmienionej grubości co będzie dużym plusem w momencie sprzedaży auta.