Sprzęt potrzebny do grillowania

 

Wiosna kojarzy się przede wszystkim z kwitnącą roślinnością, śpiewem ptaków no i oczywiście z unoszącym się zapachem grilla. Wielu miłośników przysmaków z grilla czeka tylko na to, aż wzrośnie temperatura, by móc rozpocząć grillowanie. Możliwość delektowania się przysmakami przypiekanymi na ruszcie w towarzystwie rodziny i przyjaciół przyprawia o cieknącą ślinkę nie jednego działkowca. Sprzęt grillujący potrafi umilić nie jeden letni wieczór, zwłaszcza gdy posiadamy dobrego grilla. Wybór odpowiedniego urządzenia grillującego nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać, zwłaszcza że na rynku istnieje przynajmniej kilka typów grilli.

Rodzaje urządzeń grillujących

duży grill gazowy weberUrządzenia grillujące dzielą się na różne typy przede wszystkim ze względu na rodzaj zasilania. Najbardziej popularnym są grille węglowe. Jest to najstarszych rodzaj grilli, posiadający wielu fanów, uważających, że nie może być dobrego grillowania bez wyżej wymienionego urządzenia. Przypiekanie przekąsek nad żywym ogniem nadaje potrawom niepowtarzalnego smaku, pod warunkiem, że robi się to w odpowiedni sposób. Drugim typem urządzeń grillujących są te zasilane gazem. Duży grill gazowy weber daje nam mnóstwo możliwości. Grillowanie jest dużo prostsze, niż używając grilla węglowego. Do rozpalenia poza samym grillem będzie nam potrzebna jeszcze butla. Butle z gazem używane również do kuchni gazowych można kupić w prawie każdym sklepie. Rozpalanie jest bardzo proste i szybkie, tak samo, jak wcześniej wspomnianej kuchenki gazowej. Ten typ urządzenia grillującego posiada regulację ognia przy pomocy pokrętła. Grillowanie dzięki temu staje się dużo prostsze, nie musimy poświęcać tak dużo czasu obsłudze, jak w przypadku urządzeń węglowych. Pokrywa umożliwiająca zakrycie całego rusztu, pozwala na zachowanie temperatury, która pozwoli na zachowanie ciepłoty przekąsek, bez potrzeby wypalania nadmiernej ilości gazu. Grilla gazowego można rozpalać i wygaszać co jakiś czas bez większych problemów. Jest to duży atut, ponieważ daje nam to dużą wygodę i możliwość zostawienia przekąsek na ruszcie bez obaw o to, że się spalą. Trzecim rodzajem są grille elektryczne, dość mało popularne, ale posiadające dużo fajnych możliwości, dzięki czemu stopniowo zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

To jakie urządzenia wybierzemy, zależy od nas. Każde z nich ma liczne zalety, ale i bez wad się nie obejdzie. Rzeczą zupełnie normalną jest to, że wszystko ma jakieś plusy i minusy i nie należy się tym martwić. Jeśli ciężko nam się zdecydować to najlepszą opcją będzie wybór grilla gazowego, ponieważ on jest swego rodzaju przejściówką. Łączy smak z grilla węglowego z wygodą elektrycznego. Jego cena uwarunkowana jest przede wszystkim wielkością, jaką preferujemy. Średniej wielkości grilla gazowego możemy kupić za około trzysta złotych.