Szafa idealna do każdego mieszkania

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech starego budownictwa spotykaną najczęściej w przypadku bloków są wnęki w mieszkaniach, które potrafią nam przysporzyć sporo problemów z ich zagospodarowaniem. Są na tyle małe, że nie zmieści się w nich fotel, czy chociażby komoda, a jednocześnie, gdy są puste nie prezentują się zbyt estetycznie. Można je jednak przerobić na szafę.

Nowoczesna szafa wnękowa

szafy na zamówienie poznańWiększość mieszkań w starych blokach posiada wnęki, które ciężko nam w jakikolwiek sensowny sposób zagospodarować. Wnęki te nie są pokaźnych rozmiarów dlatego często nie pomieszczą ani komody, ani niczego, co mogłoby jednak w jakiś sposób zwiększyć walory estetyczne mieszkania. Najczęściej wieszamy w nich lustra, albo stawiamy wieszak na ubrania bądź opcjonalnie nie mając żadnego pomysłu po prostu zostawiamy je puste. Tymczasem możemy je wykorzystać w bardzo kreatywny sposób pozbywając się ich, a jednocześnie zaoszczędzając sobie sporo miejsca w mieszkaniu. Problem z wnęką rozwiążą nam szafy na zamówienie Poznań to miasto w którym bez problemu zakupimy taką szafę. Wnęki, choć w porównaniu do reszty pomieszczeń w mieszkaniu są płytkie, to jednak zarazem na tyle głębokie, że przerobienie ich na szafę może okazać się rewelacyjnym pomysłem. Wystarczy zmierzyć wnękę pod względem jej długości, szerokości oraz głębokości i zamówić szafę właśnie o takich wymiarach. Jeżeli posiadaliśmy we wnęce lustro i jesteśmy do niego przyzwyczajeni, bez problemu znajdziemy także model szafy posiadającej na przodzie lustro. Z racji tego, że szafa zostanie usytuowana we wnęcę w praktyce tak jakby nie będzie zajmowała w ogóle miejsca w naszym mieszkaniu. Szafy na zamówienie są na tyle pojemne, że bez problemu zmieszczą ubrania na wszystkie sezony, a jeszcze zostanie w nich sporo miejsca, zatem montując taką szafę możemy jednocześnie pozbyć się naszej dawnej szafy i zaoszczędzić tym samym powierzchnię w mieszkaniu. Podczas zamawiania szafy robionej na wymiar możemy wybrać sobie ilość i wielkość półek czy długość drążków.

To pozwala nam zaprojektować szafę w taki sposób, aby oprócz ubrań zmieścić do niej nawet i odkurzacz, czy deskę do prasowania wraz ze składaną suszarką na ubrania. W szafie znajdzie się też miejsce na buty, zapasową pościel i dosłownie wszystko, co nie chcielibyśmy, aby znajdowało się na widoku. Szafa wnękowa może zatem zdać swój egzamin w przypadku, gdy chcemy urządzić swoje mieszkanie w bardzo minimalistycznym stylu, który przewiduje niewiele rzeczy pozostawionych na widoku.