Szkolenie na drony dla profesjonalistów

Jako zawodowy fotograf, jakiś czas temu zacząłem używać wysokiej klasy drona, wyposażonego w najnowsze nakładki obiektywu kamery do robienia zdjęć panoramicznych najwyższej jakości, a także do fotografowania miejsc normalnie niedostępnych. By pogłębić swoje umiejętności, zacząłem często uczestniczyć w pokazach, jakie urządzała lokalna grupa entuzjastów, która w niedługim czasie przerodziła się w profesjonalną firmę, oferującą wideofilmowanie i pokazy dronów, ale również szkolenia.

Szkolenie profesjonalnego operatora drona

szkolenia dronyNowo utworzona firma wymagała, by każdy jej pracownik który ma styczność z pilotażem dronów posiadał certyfikat przeszkolonego operatora bezzałogowych pojazdów latających. Było to o tyle ważne, iż zdecydowana większość potencjalnych pracodawców oferowała lepsze warunki dla osób o odpowiednim przeszkoleniu, a sam certyfikat był nierzadko wymaganiem do zatrudnienia. Cała kadra operatorów firmy zdobyła więc owe certyfikaty, które pozwoliły także na dodanie organizacji szkoleń do listy usług, jakie firma oferowała. Sam przebieg szkolenia w naszym przypadku był dość podobny do programu każdego innego szkolenia drony były prezentowane wedle kategorii i zastosowania, a pilotaż każdego był przedstawiany po kolei. Jednak oprócz szkoleń standardowych, zdecydowaliśmy się również na wprowadzenie szkoleń specjalistycznych. Tego typu szkolenia były skierowane głównie do zawodowców, wykorzystujących drony w trakcie pracy do najróżniejszych zadań, oraz dla zaawansowanych użytkowników, chcących poznać bardziej skomplikowane funkcje i techniki pilotażu. W przeciwieństwie do szkoleń ogólnych, specjalistyczne kursy zwykle były prowadzone na dronach wysokiej klasy, głównie obserwacyjnych, a program skupiał się właśnie na zagadnieniach zawodowych, takich jak operowanie dronem na terenie budowy lub w miejscu o znacznym poziomie zakłóceń elektromagnetycznych, zaawansowanych funkcji kamery i nawigacji, jak również, dla najbardziej obeznanych z elektroniką kursantów, obsługa programów sprzęgających maszynę z komputerem lub laptopem i automatyczne mapowanie połączone z programami kartograficznymi.

Tego typu szkolenia miały na celu zwiększyć zasób wiedzy osób będących już profesjonalistami w swojej dziedzinie, jak również stworzyć nowe możliwości do używania zdalnie sterowanego pojazdu latającego w trakcie pracy do nowych zadań. Poziom trudności takiego szkolenia był o wiele wyższy niż podstawowy kurs, aczkolwiek z racji przeznaczenia, zdawalność była wysoka, a klienci bardzo zadowoleni.