Szlaban automatyczny do obiektu użytkowego

Nasze dotychczasowe systemy parkingowe nie miały możliwości automatycznego otwierania szlabanu, ulokowanego przy wjeździe do parkingu obiektowego. Oznaczało to iż szlabany musiały być podnoszone ręcznie lub zdalnie, co wywoływało oczywiście dość dużo problemów i ułatwiało przedostanie się do wnętrza osobom nie posiadającym uprawnień do tego. Modernizacja obiektu okazała się więc idealnym momentem na ulepszenie systemu parkingowego.

Zautomatyzowany szlaban do systemów parkingowych

nowoczesny szlaban parkingowy na kartęNowy szlaban, który miał być zamontowany na wjeździe do przestrzeni parkingowej miał być całkowicie zautomatyzowany i połączony z funkcjonującym systemem parkingowym oraz wszelkim dodatkowym oprogramowaniem połączonym z takowym systemem. Nowoczesny szlaban parkingowy na kartę, jaki zastąpił stare urządzenie, był o wiele bardziej zaawansowany, i całkowicie automatyczny. Szlaban nadal był masywną, stalową konstrukcją, zatrzymującą każdy samochód przed wjazdem do parkingu, aczkolwiek teraz otwierany był wyłącznie po okazaniu ważnej karty identyfikacyjnej w czytniku, znajdującym się na podjeździe. W celu ograniczenia możliwości niepowołanego wjazdu na teren parkingu zastosowaliśmy dwa zabezpieczenia. Pierwszym był bardzo krótki czas podniesienia szlabanu, oraz przerwa w możliwości okazania karty na czytniku. Wymuszało to na kierowcach przestrzeganie odstępu pomiędzy samochodami i wjazd w sposób zorganizowany. Drugim zabezpieczeniem jest fotokomórka, która wykrywa ilość samochodów poruszających się po podjeździe po podniesieniu szlabanu, a która zamyka szlaban jeśli na drodze znajduje się więcej niż jeden samochód. Pomaga to w zniechęceniu nieuczciwych kierowców od prób nieupoważnionego wjazdy na teren obiektu, co miało do tej pory miejsce stanowczo za często. Montaż automatycznego szlabanu i jego integracja do systemu parkingowego okazały się zdecydowanie prostszymi czynnościami niż pierwotnie nam się wydawało. Szlaban może bowiem być całkowicie autonomicznym urządzeniem, które działa nawet bez połączenia z parkingowym systemem obiektowym, ale równie dobrze może funkcjonować po połączeniu go z owym systemem.

Jest zgodny z większością oprogramowania, a na naszym nie zauważyliśmy żadnych problemów z konfiguracją czy pracą szlabanu po jego uruchomieniu i oddaniu do użytku faktycznego. Przez kilkanaście dni nie zanotowaliśmy żadnych problemów z jego działaniem, nawet w momentach wzmożonego ruchu pojazdów, zwłaszcza podczas dużych imprez z ogromną ilością gości, a tym samym ilością samochodów na parkingach.