Szybki transport dedykowany

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem ładunków przez firmy transportowe są tak zwane ,,ładunki drobnicowe”. Wyjątkowe podatne na uszkodzenia i zniszczenia, organizowane na paletach lub w kontenerach w kilka lub kilkadziesiąt większych paczek. Największą korzyścią tego typu transportu jest atrakcyjna cena. Czasami bywa, że przedsiębiorcy zlecają przewiezienie danego towaru, zależy im na krótkim czasie dostarczenia przesyłki niż na niskich kosztach.

Czym jest transport dedykowany?

transport dedykowany gdańskRealizacja tylko jednego zamówienia bardzo wpływa na czas dostawy. Trasa jest wyznaczana tak, aby w jak najkrótszym czasie dotrzeć na miejsce z ładunkiem, a po drodze nie ma żadnych dłuższych postojów związanych z wykonywaniem dodatkowych zleceń. To bardzo korzystne rozwiązanie dla firm, które muszą szybko i terminowo dostarczyć ważne towary lub dokumenty. Transport dedykowany Gdańsk, to tak zwany ,,transport od drzwi do drzwi”. Polega to na tym, że przewóz odbywa się bez jakichkolwiek przeładunków czy doładunków. Towar trafia bezpośrednio pod wskazany adres. W związku z tym, określony pojazd jest przeznaczony wyłącznie dla jednego zlecenia. Ładunki różnych właścicieli nie mieszają się. Transport dedykowany to tylko jeden załadunek i rozładunek, już na miejscu docelowego odbiorcy. Dzięki temu przesyłka jest lepiej chroniona przed kradzieżą i zniszczeniem, nie ma też ryzyka, że podczas rozładunku na trasie pracownicy przez pomyłkę wezmą nie ten towar, co trzeba. To sprawdza się przy transporcie poufnych dokumentów czy towarów o wysokiej wartości, a klient może na bieżąco sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się kierowca, który przewozi przesyłkę. Przy dłuższych trasach znacząco to skraca się czas dostarczenia ładunku, szczególnie że przewóz można zlecić o dowolnej porze. Zlecenia w ramach transportu dedykowanego oznaczają duża oszczędność czasu, lecz są droższe, zatem jest to opcja dla firm, które stawiają na szybką realizację zlecenia i najwyższy standard bezpieczeństwa.

Firmy, które zajmują się transportem dedykowanym dysponują specjalistycznymi pojazdami, więc da się w tym trybie przewieźć nawet bardzo wymagający ładunek. Przesyłki o szczególnym znaczeniu są dodatkowo ubezpieczone. Transport dedykowany obejmuje towary o nietypowych gabarytach, stałe, płynne, a nawet gazowe. Z tego rodzaju usług transportowych często korzystają klienci, którzy stają przed konieczności przetransportowania żywych zwierząt. Tego typu usługi sprawdzą się wszędzie tam, gdzie najistotniejszy jest czas.