Szybkie przekłucie ucha w Poznaniu

Najczęściej to detale decydują o tym jak bardzo nasz strój, a zarazem my sami, wyróżniamy się spośród innych. Wielu ludzi wykazuje potrzebę wyróżniania się i pokazywania siebie oraz swojej osobowości. Najczęściej odbywa się to za pomocą oryginalnego stroju oraz dodatków.

Komfortowy zabieg przekłucia ucha

przekłuwanie uszu - PoznańJednym z najbardziej prostych sposobów na podkreślenie oryginalności własnego ubioru są wysmakowane dodatki. Wyjątkowe kapelusze, kolorowe sznurowadła, oryginalne przypinki czy piękna biżuteria sprawią, że nawet najbardziej banalna stylizacja będzie się wyróżniać. Jeden z najbardziej powszechnych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych, czyli przekłuwanie uszu – Poznań, ma na celu ozdobę naszego ciała. Ozdabianie nie tylko za pomocą stroju, ale i biżuterii, a najczęściej kolczyków, jest bardzo popularne już od tysięcy lat. Obecna moda nie jest czymś nowym, ale warto podkreślić, że zabieg przebiega w o wiele bardziej sterylnych warunkach niż dawniej. Nawet mamy ufają dobrym salonom kosmetycznym i poddają swoje dzieci zabiegowi przekłucia uszu. Dobrym pomysłem jest przebicie płatków obu uszu jednocześnie, co sprawi, że zabieg będzie krótszy i zaoszczędzi stresu dzieciom. Możliwość wyboru przez nie kolczyków także może odwrócić ich uwagę. Z kolei osoby dorosłe bardziej są zainteresowane upiększaniem siebie, dzięki większej samoświadomości, i dobrowolnie decydują się na taki zabieg. Standardowe przebicie płatków może odbywać się w sprawdzonym salonie u kosmetyczki. Z kolei piercing, który może polegać na przebiciu różnych innych części czy chrząstek ucha powinien odbywać się w profesjonalnym studio, choćby tylko z uwagi na rodzaj doświadczenia i zupełnie inny typ kolczyków. Należy przygotować się nawet na kilkutygodniowy proces gojenia. Należy też unikać zabrudzenia ran, w tym przez używane przez nas kosmetyki. Należy maksymalnie unikać dotykania ucha czy bawienia się kolczykiem, bo w ten sposób możemy przenosić brud na rany. Ranki należy przemywać i oczyszczać za pomocą wacików oraz preparatu z apteki lub naparu z ziół. Dokładne zalecenia otrzymamy w studio. Jeżeli będziemy ich przestrzegać, ranki będą goić się poprawnie i nie pojawią się nieprzyjemne powikłania. 

Samo przekłuciu naszych uszu to kwestia dosłownie paru chwil. Za to okres gojenia jest znacznie dłuższy i musimy pamiętać o szczegółowych zaleceniach, jak regularne przemywanie ranek, nie wyjmowanie kolczyków do momentu zagojenia i dbanie o ich czystość. Dzięki temu ranki znacznie szybciej się zagoją.