Taśmy odblaskowe czyli wygoda i bezpieczeństwo

Większość z nas nie zastanawia się na co dzień nad znaczeniem dobrze oświetlonych ulic, przechodniów czy pojazdów. Jednak każdy kierowca, rowerzysta czy motocyklista doskonale wie jak niezwykle istotne jest być widocznym na drodze. Niemal codziennie możemy przeczytać czy usłyszeć o wypadkach drogowych gdzie często główną przyczyną zajścia było niewystarczająco dobrze oświetlona droga lub jej użytkownik. Tymczasem sposobów na to, żeby być widocznym na drodze jest mnóstwo. Wystarczy tylko wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie.

Różne zastosowania łatwych w użyciu taśm odblaskowych

taśma odblaskowaKażda droga będzie tylko tak bezpieczna jak odpowiedzialni będą jej użytkownicy. Nie mamy większego wpływu na stopień odpowiedzialności innych użytkowników drogi ale możemy znacząco zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze poprzez  właściwe zachowanie. Bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych, stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych kierowców, właściwe oświetlenie pojazdu czy pieszego to podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się pod drogach. Niezależnie od tego czy jedziemy samochodem, motocyklem, rowerem czy idziemy pieszo, po zmierzchu musimy być widoczni. Ma to szczególnie duże znaczenie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmierzch zapada stosunkowo wcześnie i już w godzinach popołudniowych, wracając z pracy czy szkoły, jako piesi, przestajemy być widocznie dla kierowców.  Mówiąc o odblaskach od razu przychodzi nam na myśl kolorowa zawieszka przyczepiana do dziecięcego tornistra. Równie dobrze może to być taśma odblaskowa, którą można naszyć na dowolny element ubrania jak na przykład czapkę, kurtkę, kaptur, spodnie czy torbę. Takie taśmy dają dużo możliwości i sporą dowolność wykorzystania. Można je z powodzeniem używać przy produkcji odzieży ochronnej na przykład dla drogowców, którzy z racji wykonywanej pracy, bezwzględnie muszą być widoczni dla samochodów. Doskonale sprawdzą się również naszywane na ubiory sportowe, dziecięce wózki czy ubranka dla naszych psów, które również powinny być widoczne po zmierzchu. 

Różnorodność wzorów, kolorów i form takich taśm daje ogromne możliwości. Dzięki nim, możemy w sposób komfortowy i nie utrudniający nam funkcjonowania, zapewnić sobie bezpieczeństwo na drodze. Tradycyjne odblaski nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem i nie zawsze do końca spełniają swoją rolę. Taśma jest znacznie lepiej widoczna niż tradycyjne odblaski i znacznie łatwiej ją umieścić na ubraniu czy przedmiotach, które mają być z daleka widoczne dla kierowców.