Terapia przy użyciu komory hiperbarycznej

Komora hiperbaryczna jest jak spa medyczne z zabiegami wykorzystującymi tlen i ciśnienie atmosferyczne w komorze. Istnieje wiele korzyści z tych zabiegów. Te zabiegi pomagają zmniejszyć stres, rozluźnić mięśnie, stymulować tlen do organizmu, a także pomóc uzdrowić umysł i ciało. Komora hiperbaryczna służy do leczenia oparzeń, ran, ran spowodowanych chorobami, a także innych problemów zdrowotnych.

Komory hiperbaryczne są używane w różnych terapiach

nowoczesna komora hiperbarycznaOstatnio komory hiperbaryczne stały się popularne jako leczenie osób cierpiących na lęk, depresję i bezsenność. Nadają się do stosowania w każdym stanie zdrowia oraz od noworodka do osoby starszej. Podczas wizyty w lokalnej placówce terapeutycznej możemy doświadczyć wielu korzyści z zabiegów w komorze hiperbarycznej. Zazwyczaj nowoczesna komora hiperbaryczna składa się z zamkniętego pojemnika z kombinacją znieczulającą. Ten środek znieczulający zapewni komfort w komorze, dzięki czemu uzyskamy maksymalne możliwe leczenie. Następnie zostaniemy przeniesiony na wyższy poziom, gdzie możemy cieszyć się relaksującymi zabiegami. W komorze znajdują się cztery poziomy, na których można osiągnąć częściową relaksację. Na pierwszym poziomie znajduje się łóżko relaksacyjne, w którym można położyć się na obrotowym krześle i zasnąć. Na drugim poziomie możemy ćwiczyć i leżeć w saunie i cieszyć się korzyściami terapii cieplnej i parowej. Trzeci poziom to miejsce, gdzie możemy doświadczyć pełnego odprężenia ciała, a końcowym rezultatem jest relaksacja. Na czwartym poziomie możemy się zrelaksować i całkowicie zrelaksować we własnym tempie. Możemy cieszyć się kojącym aromatem lawendy, chlorofilu, i białej szałwii, które są niektórymi lekami stosowanymi w komorze. Możemy położyć się na rozkładanym fotelu z poduszkami i cieszyć się relaksem. Komora ma pewne zalety i jest idealna na różne dolegliwości i schorzenia. Są one stosowane w leczeniu stresu, lęku, depresji, bezsenności, napięcia mięśniowego, niepokoju, migren, bólu pleców, urazów sportowych itp. Możemy także wykorzystać komorę do całkowitego relaksu, gdy czujemy się senni lub zmęczeni lub gdy jesteśmy zestresowani. Komora pomaga poprawić układ oddechowy. Pomaga usunąć stres z ciała i pomaga lepiej spać.

Może nawet pomóc w przezwyciężeniu chorób takich jak rak i cukrzyca. Komora jest bezpieczna w użyciu, więc każdy może z niej korzystać. Możemy używać jej w domu lub spa. Istnieją różne rodzaje komór hiperbarycznych, które różnią się wielkością i kształtem. Zanim zaczniemy korzystać z komory, sprawdźmy, czy jest to zalecane przez lekarza.