Tysiące kilometrów zrobiłem na rowerze

Moją największą życiową pasją od wielu lat jest jazda na rowerze. Kiedy wsiadam na rower to od razu czuje wolność. Jazda na rowerze jest aktywnością fizyczną, ale może również być sposobem na życie. I właśnie ja tak mam. Praktycznie odkąd kupiłem pierwszy swój rower to jeżdżę każdego dnia. Każdego roku na rowerze robię kilka tysięcy kilometrów. I tak uważam, że nie jest to dużo. Na jazdę na rowerze mam za mało czasu i tylko w weekendy mogę sobie pozwolić na naprawdę dalekie eskapady.

Obecnie jeżdżę na rowerze szosowym

rower szosowy marki rometDługo próbowałem szukać sposobu na siebie i swoją jazdę na rowerze. Jeździłem rowerami turystycznymi, górskimi i crossowymi. Swojego czasu miałem taką zajawkę, żeby jak najwięcej kilometrów pokonać jeżdżąc po górskich szlakach. W końcu jednak skoncentrowałem się na tym co sprawia mi najwięcej przyjemności. Zdecydowałem się na jazdę turystyczną na jak największym dystansie i w możliwie jak najkrótszym czasie. Moja jazda na rowerze wygląda tak, że rano wsiadam na rower i jadę około dwustu kilometrów. Najpierw obieram sobie jakiś cel położony około stu kilometrów ode mnie. Dzięki temu mogę dojechać szybko do celu, potem trochę odpocząć i pozwiedzać, a następnie wrócić tą samą trasą do domu. Całodniowa podróż jest możliwa, ponieważ mam swój niezawodny rower szosowy marki Romet. Jest to nasza krajowa marka znana od dekad. Trzeba przyznać, że robią oni naprawdę świetne rowery. Mój szosowy rower obecnie ma już ogromny przebieg, a nie można u niego zaobserwować najmniejszej nieprawidłowości, jeśli chodzi o jego działanie. Każdy rower szosowy nadaje się na dalekie dystanse, ale kupując taki rower nie warto oszczędzać. Jeśli planujemy realnie uprawiać jazdę na rowerze i robić to z możliwie jak najlepszymi efektami to trzeba kupić naprawdę dobry rower. Ja taki kupiłem i jestem bardzo zadowolony, ale też chcę powiedzieć, że bardzo mocno o niego dbam. Swój rower serwisuje i pielęgnuję praktycznie po każdym weekendzie. Jeśli regularnie dba się o swoje dwa kółka to nie trzeba się obawiać, że nagle coś się w nim popsuje.

Przyjemność z jazdy na rowerze jest nieporównywalna do niczego innego. Jest to sport, który nie wymaga większego wysiłku fizycznego. Jazda na rowerze jest naprawdę mało męcząca. Jeśli mamy do tego odpowiedni sprzęt to wystarczy niewielki wysiłek, żeby rower rozpędzić do znaczących prędkości. Moje rowerowe wyprawy trwają od białego rana do późnego wieczora. W ciągu jednego dnia robię na rowerze prawie dwieście kilometrów, ale wiem, że mój rower na trasie na pewno mnie nie zawiedzie.