Uniwersalny samochód komunalny

Kiedy obsługujemy znacznej wielkości teren i musimy dbać o jego stan, warto zainwestować w zakup specjalnego samochodu komunalnego. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego typu, jednak najlepiej sprawdzają się wszelkiego rodzaju samochody, do których można zamontować rożnego rodzaju osprzęt. Dzięki temu, możemy wykorzystywać auto zarówno latem w pracach ogrodniczych jak i zimą do odśnieżania parkingów. W zależności od naszych potrzeb z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Uniwersalne samochody komunalne

pojazd komunalnyPojazdy specjalne, które są wykorzystywane do utrzymania przestrzeni publicznej, nie mają dużych gabarytów. Zwykle są to niewielkie auta o dość dużej mocy. Może je zatem obsługiwać osoba, która posiada podstawowe prawo jazdy na samochody osobowe. Pojazd komunalny, do którego nie są zamontowane elementy, zwykle nie wygląda zbyt specjalistycznie. Jest to bowiem niewielkie, wąskie auto, które w zależności od potrzeb można przystosować do rożnych prac. W najbardziej nowoczesnych rozwiązaniach mamy aż trzy możliwości zainstalowania specjalistycznego osprzętu. W przypadku, kiedy zależy nam tylko i wyłącznie na środku transportowym, możemy z tyłu zainstalować specjalistyczne burty. Z takiego pojazdu komunalnego często korzystają pracownicy, których zadaniem jest koszenie trawników przy drogach i chodnikach. Na przyczepie przewożą oni kosy spalinowe oraz paliwo i olej, które będą niezbędne podczas ich pracy. Takie samochodziki często są wykorzystywane podczas różnego rodzaju festynów i festiwali. Umożliwiają pracownikom bardzo szybkie poruszanie się po dużym terenie i np. transport worków ze śmieciami. Taki pojazd komunalny możemy również przystosować do koszenia trawy. Wystarczy zainstalować do niego specjalistyczną kosiarkę na wysięgniku lub kosiarkę bijakową z odkurzaczem. W takim przypadku, zamiast przyczepy, w tylnej części pojazdu znajduje się pojemnik, w którym zbierana jest skoszona trawa. Zimą oczywiście możemy zamontować specjalne lemiesze oraz urządzenia do skuwania lodu lub posypywarki, dzięki którym skutecznie i sprawnie zadbamy o odśnieżenie chodników dla pieszych.

Bardzo duża ilość rozwiązań i szeroka paleta rozwiązań sprawia, że pojazdy komunalne doskonale sprawdzą się do pracy w ciągu całego roku. Niezależnie od potrzeb i pogody, możemy zamontować na nich potrzebne urządzenie i wykorzystać do pracy, oszczędzając pieniądze na wynajmowaniu drogich firm usługowych. Nic więc dziwnego, że tak chętnie inwestują w nie urzędy miast oraz właściciele stadionów, pól namiotowych oraz dużych agroturystyk.