Usuwanie przebarwień we Wrocławiu

Przebarwienia to często problem estetyczny, który dotyka blisko ponad połowę osób po 35 roku życia. Brązowe plamki na skórze pojawiają się najczęściej w okolicy twarzy, a także na dłoniach, rękach, dekolcie i plecach. Przypominają trochę piegi, ale są większe i mają nieregularny kształt. Przy niewielkiej ilości nie wyglądają źle i nie zaburzają estetyki skóry, natomiast w dużej ilości pozbawiają skórę jednolitego i zdrowego wyglądu. Do walki z przebarwieniami stosowane są liczne metody i preparaty.

Usuwanie zmian pigmentacyjnych

usuwanie przebarwień wrocławW domowym zaciszu można korzystać z wielu kosmetyków zawierających specjalne substancje oddziałujące na pigmentację skóry. Bardzo często taka pielęgnacja nie usuwa wszystkich zmian barwnikowych. Należy wówczas skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej oferujących liczne zabiegi pomagające w walce z przebarwieniami. Skuteczne usuwanie przebarwień Wrocław oferuje w usługach rekomendowanych gabinetów kosmetycznych. Najbardziej popularne terapie depigmentacyjne stosowane na skórę opierają swoje działanie na substancjach chemicznych w formie peelingów, a także działaniu laserów. Kwasy złuszczające usuwają martwy naskórek, a także zmiany pigmentacyjne zachodzące w jego obrębie. Skóra jest bardziej jednolita, gładka i pozbawiona nieestetycznych plam. Bardzo często należy po zabiegu złuszczania kwasami poczekać kilka dni w domu do momentu nabrania właściwego wyglądu. Intensywne działanie substancji chemicznych często powoduje zaczerwienienie skóry i intensywne złuszczanie w formie płatów. Dzięki użyciu laserów zabiegi są mniej inwazyjne, a nowoczesne urządzenia pozwalają w szybki i łatwy sposób pozbyć się niedoskonałości skóry. Lasery diodowe i IPL działają intensywnie na wierzchnie warstwy skóry, niwelują zmiany pigmentacyjne znajdujące się w jej obrębie. Są bezbolesne i nie wymagają specjalnego przygotowania. W celu uniknięcia ponownego pojawiania się zmian pigmentacyjnych należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV zapobiegające działaniu promieniowania ultrafioletowego. Nadmierna pigmentacja może zostać wywołana także zmianami hormonalnymi oraz innymi procesami chorobotwórczymi.

Systematyczna pielęgnacja skóry, unikanie słońca pozwala zapobiec powstawaniu zmian pigmentacyjnych i przebarwień. Wszystkie zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych przynoszą trwałe i efektowne rezultaty. Ceny uzależnione są od metody terapii zastosowanej w celu usunięcia przebarwień oraz obszaru poddawanego zabiegowi. Efekty można uzyskać najczęściej po serii kilku zabiegów w systematycznym odstępie czasu. Niektóre z zabiegów wymagają dłuższej rekonwalescencji i przebywania przez kilka dni w warunkach domowych. Wszystkie są bezpieczne dla zdrowia człowieka, pod warunkiem, że wykonuje je profesjonalny i wykwalifikowany personel.