Używanie wacików wielorazowych

Chyba każda kobieta dbająca o swój wygląd posiada w swojej kosmetyczce waciki kosmetyczne. Przydają się one zarówno tym Panią, które zawsze mają na sobie makijaż, jak również takim, które stronią od kosmetyków, ale dbają o czystość swojej cery. Zresztą zastosowanie wacików bywa bardzo szerokie. Przecież możemy nimi nie tylko usuwać resztki swojego make-upu, ale także na przykład usuwać ropną wydzielinę gromadzącą się na powiekach noworodków. Warto pamiętać, że oprócz produktów jednokrotnego użytku w sklepach można nabyć także wielorazowe waciki.

Dlaczego warto kupić wielorazowe waciki?

przydatne waciki wielorazoweChyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że waciki kosmetyczne bywają bardzo potrzebne. Średnio jedna kobieta zużywa ich przez rok nawet kilka tysięcy. Nie zawsze produkty te należą do całkowicie biodegradowalnych, a ich foliowe opakowania są po wykorzystaniu zawartości śmieciami rozkładającymi się nawet setki lat. Osoby, którym zależy na dbaniu o środowisko naturalne, powinny się zatem zastanowić, czy nie warto przypadkiem zamienić produktów jednorazowych na wielorazowe. Istnieją także inne korzyści z posiadania wacików, które możemy powtórnie wykorzystać, a mianowicie jest to dobra inwestycja, ponieważ nie są one drogie, a mogą nam posłużyć przez dłuższy czas. Istnieją różne warianty takiego towaru. Sama od lat kupuję niezwykle przydatne waciki wielorazowe wyprodukowane z włókna bambusowego. Uwielbiam je, ponieważ są niezwykle miękkie, a do tego nie uczulają mojej bardzo delikatnej skóry. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że takie produkty nigdy nie pozostawiają na nasze twarzy żadnych nitek, czy nieczystości, gdyż są całkowicie gładkie. Można je prać w dowolnej pralce w temperaturze nawet do 90 stopni Celsjusza. Ma to dla mnie niebagatelne znaczenie, ponieważ mam pewność, że wszystkie bakterie i nieczystości zostaną usunięte, a płatki nadal będą świetnie wyglądały. Jedno pudełko moich wacików składa się zazwyczaj z 18 sztuk, ale istnieje także możliwość zamówienie próbnego zestawu składającego się z 3 sztuk. Warto samemu się przekonać, czy taki produkt nam odpowiada.

Nieustannie zachęcam wszystkim moich znajomych do tego, aby dbać o środowisko naturalne. Bardzo często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że możemy bez uszczerbku na swoich finansach zmienić pewne produkt na jednorazowe, a ich wielorazowe odpowiedniki i przez to znacząco zredukować ilość produkowanych przez nas śmieci. Każdej kobiecie polecam na przykład korzystanie z szytych bawełnianych lub bambusowych wacików kosmetycznych, które można prać w pralce.