W którym sklepie kupić łóżko rehabilitacyjne?

 

Nie ma ludzi, którzy w ogóle nie chorują. Nie ma też żadnej pewnej zasady, której przestrzegani e uchroni przed chorobą. Jest to wpisane w istnienie każdej żywej istoty. Tak samo jak wypadki, które „chodzą po ludziach”. Najważniejsze jednak zawsze jest, by chory wrócił do zdrowia. Czy to po złamaniu nogi czy przebyciu innej choroby, rozpoczął okres rekonwalescencji i rehabilitacji, aż do pełnej sprawności. Jednak nim do tego dojdzie, najczęściej potrzeba trochę czasu.

W co są wyposażone wygodne łóżka rehabilitacyjne?

wygodne łóżko rehabilitacyjne ze sklepuGdy chory może się poruszać, wymaga mniejszej opieki niż, gdy jest częściowo lub całkowicie unieruchomiony. Czasami skomplikowane złamanie kończyny dolnej już wymaga posiadania łóżka rehabilitacyjnego. Ten rodzaj łóżka ma nie tylko zapewnić bezpieczeństwo, osobie chorej lub ruchowo niepełnosprawnej, ale też stanowić pewnego rodzaju wygodę w opiece. Co jest charakterystyczne dla łóżek rehabilitacyjnych? Przede wszystkim wysięgnik, który pomaga osobie chorej podnieść się. Czasami do łóżka dołączony jest wieszak na kroplówkę i stolik, który pomocny jest w karmieniu. Podstawą wygodnego łóżka są kółka, które ułatwiają jego przemieszczanie i boczne barierki, które zabezpieczają chorego przed spadnięciem. I oczywiście najważniejsza rzecz, czyli podział na modele ręcznie ustawiane i elektryczne na pilota. Ułatwiają one choremu zmianę pozycji od leżącej, poprzez półleżącą, aż do siedzącej. Ile kosztuje takie wygodne łóżko rehabilitacyjne ze sklepu internetowego, a ile ze stacjonarnego? Wszystko zależy właśnie od opisanych wyżej funkcji. Oczywiście, im model wygodniejszy, tym droższy. Ważny jest również producent. Jeśli model będzie wyposażony w basen sanitarny lub regulację segmentową, również musimy liczyć się z wyższą ceną. Średnio w sieci za popularne modele zapłacimy od dwóch do trzech tysięcy złotych. Znajdziemy i tańsze, i droższe modele. Istotne jest też, czy rama łóżka jest z aluminium czy drewna, oraz rodzaj materaca, jaki znajduje się w ramie. W sklepach stacjonarnych każdy model będzie o kilka procent droższy.

Czemu? Ponieważ sprzedawca dorzuci sobie kwotę, którą przeznaczy na utrzymanie sklepu. Dlatego zakupy w sklepach tradycyjnych są zawsze droższe od internetowych. Jednak wielu ludzi i tak je wybierze ze względu chociażby na możliwość szczegółowego obejrzenia łóżka przed zakupem. Jeśli jednak model już dobrze znamy, nie ma przeszkód, by zakupić taki w Internecie taniej. Najważniejsza jednak zawsze będzie wygoda, którą podczas rehabilitacji ma osiągnąć chory.