Wózki spacerowe z dużymi kołami

Każda świeżo upieczona mama nie może się doczekać kiedy będzie mogła wyjść na spacer z maluszkiem. Najpierw dziecko jest wożone w głębokim wózku, ponieważ nie potrafi jeszcze siedzieć, a po około pół roku można dziecko przenieść do spacerówki. Pod warunkiem, że umie ono już stabilnie siedzieć, nie można tego robić na siłę. Dzieci bardzo lubią ten sposób podróżowania, bo widzą świat z nowej perspektywy i nie muszą cały czas leżeć.

Modele wózków spacerowych

wózek spacerowy na dużych kołachWybór spacerówki dla dziecka nie jest prosty, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców, którzy mają dopiero pierwsze dziecko. Przed zakupem trzeba określić na czym na zależy i w jaki sposób planujemy wykorzystywać wózek. Możemy kupić lekką spacerówkę z małymi kółkami, trzykołowy wózek, z którym możemy biegać, czy masywny i stabilny wózek na dużych kołach. Każdy ma swoje wady i zalety, dlatego nie ma jednego, najlepszego modelu. Wózek spacerowy na dużych kołach jest najlepszy na zimę, ponieważ dzięki jego większej masie, łatwo nim manewrować po zaśnieżonej nawierzchni. Spacerówka posiada aluminiowy stelaż, który w łatwy sposób można złożyć i założyć na min dopasowaną gondolę, albo spacerówkę. Siedzisko wózka jest wyścielone miękką pianką i posiada dopasowaną wkładkę wyprofilowaną w taki sposób, aby dziecko siedziało we właściwej pozycji. To bardzo ważne dla kręgosłupa maluszka, ponieważ musi on być właściwie podpierany. Spacerowe wózki mają regulowane budki, podnóżki i oparcia, dzięki czemu dziecko może się przespać w trakcie spaceru w pozycji leżącej, lub jeździć z opuszczonymi nóżkami. Dzieci koniecznie trzeba zapinać pasami bezpieczeństwa, które się znajdują w siedzisku. Najczęściej są one pięciopunktowe i także posiadają regulację długości, aby mogły rosnąć razem z dzieckiem. Duże koła są dodatkowo doskonałym amortyzatorem po nierównych nawierzchniach, szczególnie te, które są pompowane. Najwygodniejsze są spacerówki, które mają dwa mniejsze koła  przodu i dwa większe z tyłu. Mocne hamulce maksymalnie skracają drogę hamowania.

Zakup wózka spacerowego jest dość sporym wydatkiem i będzie on służył dziecku przed kilka lat, do momentu aż wyrośnie. Możemy go kupić nowego w sklepie, lub odkupić od innych rodziców używane modele. Za średniej klasy wózek trzeba dać od trzystu, do ośmiuset złotych, a na naprawdę dobre z najwyższej półki, nawet półtora tysiąca złotych. Wózek przede wszystkim powinien służyć dziecku, a dopiero potem rodzicom. W zależności od planowanego wykorzystania, należy wybrać odpowiedni model.