Wrocławski weterynarz od zwierząt egzotycznych

Niewielu weterynarzy decyduje się na specjalizację dotyczącą zwierząt egzotycznych. Jednak każdy hodowca co jakiś czas powinien udać się ze swoim zwierzakiem na badania profilaktyczne, aby ocenić czy nie jest on chory. We Wrocławiu pracuje weterynarz, który bardzo dobrze zajmuje się takimi zwierzętami. Mogę go śmiało rekomendować, ponieważ wiele razy korzystałem z jego usług. Przynosiłem do niego wiele zwierząt, dlatego wiem, że dobrze radzi sobie w pracy i nie boi się żadnych gatunków węży oraz jaszczurek.

Bardzo dobry weterynarz od zwierząt egzotycznych

dobry weterynarz we WrocławiuOd wielu lat hoduję pytona tygrysiego. Ten gatunek węży zalicza się do jednych z największych na świecie. Dobry weterynarz we Wrocławiu, który ma ukończoną specjalizację od zwierząt egzotycznych nie boi się podejść do mojego zwierzaka. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pomimo rozmiaru wąż ten odczuwa respekt przed człowiekiem. Weterynarz jest bardzo dobry, ponieważ potrafi również zajmować się takimi wężami, jak anakonda zielona lub pyton piaskowy. Trzeba mieć podejście do zwierząt, aby móc je zbadać. Weterynarz o którym mowa może się tym pochwalić. Z innych, egzotycznych zwierząt, jakie badał możemy wyliczyć naprawdę wiele. Mam dwa kajmany, które co jakiś czas przywożę na badanie. Są to jaszczurki bardzo przypominające krokodyle. Dorastają ponad metra. Weterynarz wie, w jaki sposób je złapać, aby nie zrobiły mu krzywdy. Badania wykonywane są szybko, dlatego kajmany po krótkim czasie w klinice trafiają znowu do swojej klatki. Z tego co wiem, weterynarz zajmuje się także wężami jadowitymi. Ma specjalne przyrządy, którymi je przytrzymuje podczas badania. Doskonale potrafi ocenić, czy dany wąż jest na coś chory lub czy posiada wrodzone zaburzenia genetyczne. Hodowcy z całej Polski decydują się przyjechać do weterynarza z Wrocławia, zwłaszcza jeśli w najbliższym czasie planują je zabrać na giełdę poświęconą terrarystyce. Egzotyczne zwierzęta również muszą przechodzić badania kontrolne, tak jak psy i koty. Można je również szczepić.

Tacy weterynarze są bardzo potrzebni hodowcom, którzy wybierają niecodzienne zwierzęta do swojej hodowli. Zachęcam odwiedzenie go co najmniej raz w roku. Na specjalne życzenie można zamówić wizytę w domu. Bardzo się to opłaca wtedy, kiedy posiadasz dużo zwierząt i transport byłby zbyt trudny do zorganizowania. Weterynarz przyjeżdża ze swoim sprzętem i dokładnie bada każdego zwierzaka. Robi to delikatnie, ale w sposób bezpieczny. Nie widziałem, aby cokolwiek go zaatakowało podczas pracy.