Współczesne zastosowanie telefonów stacjonarnych

Telefony stacjonarne wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. CO prawda zainteresowanie nie pochodzi od klientów indywidualnych, którzy już dawno przerzucili się na smartfony, jednak z roku na rok sprzedaż taki telefonów z kablem wzrasta. Kto więc nakręca ten popyt? Istnieje mnóstwo odbiorców. Pośród nich można wyróżnić firmy z oddziałami call- center oraz hotele, szczególnie te duże. W jaki więc sposób telefony przewodowe służą w tych dwóch miejscach?

Kto kupuje telefony stacjonarne

telefon yealinkWiększość z osób, urodzonych jeszcze w dwudziestym wieku zapewne miało w domu telefon stacjonarny. W niektórych domach takie sprzęty istniały jeszcze do niedawna, a w niektórych są one do dzisiaj. Ten ostatni przypadek dotyczy raczej tylko osób starszych, którym ciężko jest się przerzucić na nowe technologie. Skoro więc tak się rzeczy mają, to można by się spodziewać, że telefony przewodowe znikają z rynku a ich producenci musieli zająć się produkcją innego sprzętu. Nic bardziej mylnego. Z roku na rok popyt na telefony wzrasta. Zmieniła się tylko grupa docelowa, do której taki sprzęt jest kierowany. Z przyczyn oczywistych nie są to już klienci indywidualni, ale firmy oraz hotele. Największymi odbiorcami są te firmy, które posiadają działy call center. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się w takich miejscach telefon yealink, który można zakupić wraz ze słuchawkami. Firma ta posiada mnóstwo modeli, przeznaczonych do różnych celów, wśród z nich są właśnie takie do pracy na słuchawce oraz inny model, przeznaczony typowo do hoteli. Hotele to druga duża grupa odbiorców telefonów przewodowych. Szczególnie w tych dużych hotelach w każdym pokoju umieszcza się telefon, podłączony do wewnętrznej sieci budynku. Dzięki temu goście mogą za pomocą numerów wewnętrznych kontaktować się między innymi z recepcją, restauracją, pralnią czy też innymi pokojami. Jest to ogromne ułatwienie i wymóg praktycznie w każdym hotelu, który ma kilka gwiazdek. Poza hotelami i sieciami call center telefony przewodowe używa się też w biurach, bankach i państwowych instytucjach. Dlatego popyt jest taki duży.

Mimo tego, że rynek telekomunikacji zdominowały telefony komórkowe, a ściślej rzecz ujmując smartfony, to telefony stacjonarne  nadal mają się dobrze, a nawet lepiej niż dobrze. Popyt na nie bowiem wzrasta z roku na rok. Ich odbiorcami są teraz głównie duże firmy z oddziałami call center oraz hotele, które bez takich telefonów w pokojach nie miały by większej racjo bytu.