Wybieramy odpowiednią kosiarkę

Wysianie trawy w ogrodzie to rozwiązanie bardzo praktyczne i estetyczne, jeśli zadbamy o jej odpowiednia pielęgnację. Systematyczne przycinanie trawnika pozwoli zachować piękny wygląd otaczającej nasz dom roślinności. Dbanie o ten aspekt będzie znacznie prostsze, jeśli wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, dostosowany do naszych potrzeb i parametrów naszej powierzchni.

Rodzaje kosiarek i właściwości poszczególnych rozwiązań

kosiarki hechtNa rynku mamy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju sprzętu koszącego. Producenci wręcz prześcigają się w stosowaniu coraz nowszych rozwiązań, które mają znacznie ułatwiać nam wykonywanie tego typu prac ogrodowych. Aby mieć pewność, że będziemy zadowoleni z zakupu wybranego sprzętu, musimy najpierw zapoznać się z dostępnymi wariantami,a następnie zastanowić się, który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Podstawowy podział kosiarek dotyczy sposobu ich zasilania. Urządzenia z napędem ręcznym będą doskonałym wyborem, jeśli powierzchnia naszego trawnika nie jest duża, a dodatkowo roślinność porastająca nasz ogród mogłaby uniemożliwiać wykorzystanie tradycyjnej kosiarki. Z kolei zasilanie spalinowe, w które wyposażone zostały kosiarki Hecht to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w przypadku dużych powierzchniowo ogrodów. Dodatkowym atutem jest uniezależnienie od dostępności sieci elektrycznej i gniazdek, bowiem do pracy maszyny wykorzystuje się mieszankę oleju i benzyny. Duża moc i szerokość robocza gwarantuje powodzenie w koszeniu nawet bardzo zarośniętych przestrzeni, które porosły chwastami o twardych łodygach. Obecność dodatkowego napędu sprawia, że praca z urządzeniem nie wymaga dużego wysiłku. Innym wariantem są kosiarki z zasilaniem energią elektryczną. Przy wyborze tego typu urządzenia konieczne jest wzięcie pod uwagę rozmiaru powierzchni oraz obecność kontaktów z prądem, które są niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia. Atutem tego typu rozwiązania jest brak jakichkolwiek substancji i zapachów, które wydzielane są podczas pracy kosiarek spalinowych. Wybór konkretnego rozwiązania zależy więc w dużej mierze od wielkości powierzchni trawnika.

Prawidłowa pielęgnacja ogrodu z trawnikiem nie jest możliwa bez odpowiednio dobranej kosiarki. Aby cieszyć się z decyzji podjętej podczas zakupu, warto zapoznać się z aktualną ofertą producentów i specyfikacją każdego z poszczególnych rozwiązań. Dzięki temu jesteśmy w stanie znacznie trafniej dopasować model do naszych potrzeb, dzięki czemu zadowolenie z efektów będzie gwarantowane.