Wygodne spodnie do pracy

Praca na elewacjach wymagała zachowania najwyższego poziomu ostrożności, zwłaszcza jeśli zadania wykonywano na dużych wysokościach. Na niewielkiej przestrzeni roboczej nietrudno było o utratę równowagi, zwłaszcza przy pracy w ubraniu codziennym, które było najczęściej stosowane przez nowych pracowników. Mimo iż czasem bywało wygodne, stwarzało ono podczas pracy więcej problemów niż dawało zalet. Zwykłe ubranie bardzo często zaczepiało się o wystające elementy rusztowania, i zużywało podczas pracy bardzo szybko.

Wygodne spodnie do pracy na elewacji

Spodnie robocze męskieW ciągu kilku miesięcy byliśmy świadkami kilku sytuacji, w których pracownicy nieuważnie zaczepili się o wystające śruby rusztowania lub elementy mocujące, prawie doprowadzając do wypadku. Zaczęliśmy więc bardzo mocno naciskać na nowych kolegów o zmianę stroju na faktyczne ubranie robocze, gdyż było ono nie tylko wygodniejsze, ale również mniej podatne na zniszczenie w trakcie pracy. Na wysokości, oprócz obuwia o dostatecznie dobrej przyczepności, wymagane były również spodnie robocze męskie. Takie spodnie były nie tylko o wiele wygodniejsze w trakcie pracy, nie tylko nie ograniczając ruchu pracownika i pozwalając na swobodne wykonywanie jakiegokolwiek zadania, były również bardzo odporne, zarówno na wpływ substancji, których używaliśmy w trakcie pracy, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Syntetyczna tkanina, z jakiej wykonane były owe spodnie była dość sztywna, i nie miała tendencji do zaczepiania się o elementy rusztowania, pozwalając na bezpieczniejsze poruszanie się pomiędzy poziomami elewacji bez obawy o nagłą utratę równowagi. Spodnie te dobrze znosiły również wszelkie zabrudzenia, służąc długimi miesiącami nawet przy absolutnym braku jakiejkolwiek konserwacji. Oprócz odporności, spodnie te pomagały również podczas precyzyjnych zadań, gdyż większość modeli wyposażona była w wygodne uchwyty i kieszenie, w których można było bezpiecznie przenosić mniejsze narzędzia lub elementy potrzebne do przeprowadzanych prac bez obaw o przypadkowe urazy lub uszkodzenie sprzętu.

Takie spodnie mogły być również noszone podczas prac z użyciem systemów asekuracyjnych bez żadnych dodatkowych pasów zabezpieczających, ze względu na dodatkowe wzmocnienia szwów i pasa, pozwalając pracownikowi na bezpieczne wykonywanie zadań będąc zamocowanym na linie takowego systemu. Spodnie różniły się między sobą krojem i ilością dodatkowych elementów, takich jak zaczepy na narzędzia, aczkolwiek nawet najprostsze odmiany były o wiele przydatniejsze w pracy niż codzienne ubranie.