Wyjątkowe produkty z wełny

Większość osób które dziergają na drutach nie wychodzi poza schematy i robi to co wszyscy, czyli kocyki, swetry, może czapki. Na bardziej skomplikowane projekty, takie jak choćby rękawiczki, porywa się mało osób. Przez to jest duży niezagospodarowany potencjał w tej dziedzinie. A przecież z włóczki można stworzyć naprawdę wyjątkowe produkty, których nie będzie oferował nikt inny i w ten sposób można wyróżnić się na tle innych sprzedających swoje rękodzieło.

Maskotki i ubranka z wełny

wełna włóczka w sklepie internetowymJest tyle rodzajów włóczek, że na pewno da się kupić taką, która pozwoli nam na zrobienie czegoś ciekawego. A do tego wełna włóczka w sklepie internetowym jest tania. Można kupić po jednym motku z różnych rodzajów wełenki i próbować z niej robić różne rzeczy. Na przykład można z niej robić maskotki. Szydełkowane stworki czy zrobione na drutach misie na pewno staną się ulubioną przytulanką każdego malucha. Można je wypełnić styropianowymi kuleczkami lub watą, są też inne materiały np. poliestrowe. Maskotki można robić też z filcu, jednak są one trudniejsze w utrzymaniu, to znaczy sprawiają problemy przy czyszczeniu. Filc jest delikatny i się mechaci. Natomiast maskotki szyte są zbyt oklepane i nie są tak przyjemne w dotyku, jak te wełniane. Dużą popularnością zaczynają się cieszyć ubranka dla zwierząt. Każdy właściciel psa szuka dla niego wygodnych akcesoriów, które sprawią, że zimą nie będzie mu chłodno. Małe pieski, bezwłose lub z krótkim włosiem często trzęsą się na dworze. Narzutka, kurteczka, czy sweterek sprawią, że spacery staną się dla nich przyjemnością. Na pewno każdy kto ma doświadczenie w robieniu na drutach poradzi sobie z wykonaniem takiego produktu. Dla zwierzaków można robić też szydełkowane legowiska, czy zabawki. Idealna do tego będzie specjalna włóczka materiałowa, tworzona z tkanin poddanych recyklingowi. Jest ona wytrzymała, ekologiczna i dostępna w wielu wzorach. Jest też sztywniejsza, zatem to co zrobimy nie zmieni swojego kształtu. Do legowiska będzie pasował idealnie szydełkowany kocyk lub miękki materac w pokrowcu.

Podsumowując, włóczka występuje w tak wielu odmianach, że bez najmniejszych problemów można ją dobrać do zrobienia ciekawych projektów. Maskotki czy ubranka i akcesoria dla piesków to tylko dwa przykładu z wielu. Kobiety które od lat dziergają mogą także robić szydełkowane ozdoby na włosy, broszki, biżuterię. Włóczka przyda się do robienia akcesoriów i dekoracji do domu. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni projekt i przejrzeć ofertę sklepów internetowych.