Wykorzystanie ceigeł rozbiórkowych

Cegły, które były już kiedyś użyte do budowy zazwyczaj się wyrzucało. Jak się jednak okazuje, jest wiele osób zainteresowanych użyciem takich cegieł w bardzo wielu celach. przede wszystkim chodzi o to, aby stworzyć ciekawy design pomieszczeń. Cegły po rozbiórce są często adaptowane, na przykład na płytki ceglane. To dlatego jeśli masz coś, co zamierzasz rozebrać, bardzo dobrze jest zastanowić się nad sprzedażą cegieł. Może to być dla Ciebie korzystne, gdyż z tych cegieł i tak nic już samodzielnie nie zrobisz.

Ponowne zastosowanie cegieł rozbiórkowych

cegły rozbiórkoweTakie cegły wykorzystywane są wielokrotnie. Cegły rozbiórkowe można sprzedać do odpowiednich punktów. Tam zostaną one odpowiednio posegregowane, dzięki czemu na pewno znajdzie się dla nich ponowne zastosowanie. Przede wszystkim najbardziej potłuczone cegły pójdą od razu na potrzebę przyszłych inwestycji. Jest to bardzo dobra podsypka pod beton. Cegła rozbiórkowa nadaje się jednak świetnie do przetworzenia. Można z niej wyciąć płytki, które będą stwarzały bardzo rustykalne wrażenie. Chodzi o to, że dzięki tym cegłom dane wnętrze lub fasada będzie wyglądać bardzo tradycyjnie. Styl retro jest obecnie bardzo często wykorzystywany. Cegły rozbiórkowe są także wykonywane do murowania, ale muszą być odpowiednio zaadaptowane. Wiadomo, że takie cegły wykorzystuje się zupełnie inaczej, niż zwykłe, ale to jest już wiedza, którą musi posiadać murarz. Takie cegły sprzedaje się do odpowiednich skupów. Są one tam przyjmowane w tonach. Raczej nikt nie zajmuje się ich liczeniem. Za tonę takich cegieł otrzymasz około stu złotych. Jednak zauważ, że cegły są bardzo ciężkie i łatwo jest zdobyć ich tonę – zwłaszcza jeśli cegły pozyskane są z rozbiórki jakiegoś budynku. Aby pozyskać takie cegły rozbiórkowe należy delikatnie dokonywać ich odłamywania od ściany. najlepiej wbić dłuto lub młot pneumatyczny w miejsce, w którym jest zaprawa. Dzięki temu cegły będą powoli odpadać od ściany i zyskasz je w całości. W tej formie są najdroższe.

Cegły tego typu są bardzo często wykorzystywane, nawet w mieszkaniach. Za ich pomocą można stworzyć bardzo ciekawe wnętrze. Nie jest to drogi materiał do budowania, ale po sprzedaży będzie to dla Ciebie niezwykle opłacalne. Zachęcam do tego, by poszukać miejsc, w których da radę sprzedać takie cegły. Zobaczysz, że okaże się to dla Ciebie niezwykle korzystne. Podczas rozbiórki najlepiej posegregować cegły całe od tych, które są już rozbite lub dopiero mają jakieś pęknięcia. Nie zwraca się uwagi na drobne ubytki, co jest plusem.