Wykorzystanie okien z żaluzjami i zasłonami

Kilka sposobów na wykorzystanie słonecznego okna. Jasne słoneczne okno nadaje nastrój całemu domowi. W rzeczywistości może to być jedyny powód, dla którego kupimy lub wynajmujemy dom, ponieważ wyobrażamy sobie, jak leniuchujemy w słońcu jak kot. Ale podjęcie decyzji, co zrobić z idealnym, wypełnionym słońcem oknem, może być wyzwaniem.  Dedykowany kącik do czytania?  Dużo roślin?  A może całą przestrzeń poświęcimy swoim prawdziwym kotom? Zastanówmy się, jak cieszyć się słoneczną przestrzenią.

Kiedy zastosować żaluzje na okna

żaluzje wewnętrzneSłoneczne okna są wspaniałym dodatkiem do ich pokoju – ale mają jedną wadę. Są słoneczne. Oglądanie telewizji, jedzenie obiadu, a nawet zwyczajna rozmowa stają się coraz trudniejsze, gdy jesteś zajęty osłanianiem oczu. Stonuj jasność dzięki luksusowym zwiewnym zasłonom, idealnie dopasowanym do okna w neutralnym odcieniu. Białe zasłony, ewentualnie żaluzje wewnętrzne mogą być najnowocześniejsze, każdy stonowany odcień będzie hartował słońce. Przenieśmy swoje hobby do tworzenia terrariów na wyższy poziom, zawieszając swoje domowe dzieła na oknie. Napełniając okrągłe szklane wazony wspaniałymi roślinkami szukającymi słońca, aby były szczęśliwe i dobrze odżywione. Zawieśmy sadzonki w szklane kule wypełnione brudem, mchem i skałami rzecznymi, aby pomóc jej roślinom w rozwoju. Przestańmy pić kawę każdego ranka pod przyciemnionymi diodami LED. Jeśli mamy piękne, słoneczne okno świecące w pustym rogu, skorzystajmy z porannego światła. Mały stolik z dwoma krzesłami w idealnym miejscu może zmienić poranną rutynę z nudnej w zachwycającą. W końcu światło słoneczne daje nam endorfiny, a endorfiny sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi – a rozpoczęcie dnia z odrobiną radości może powstrzymać ponure zmysły rutyny. Czy jest coś, co nasi najbardziej wściekli, nastrojowi przyjaciele lubią bardziej niż światło słoneczne? Całkiem możliwe, że nie, co oznacza, że ​​przekazanie kotom słonecznych okien może być najmilszym dla nich rozwiązaniem. Nasze koty będą bardziej przyjazne.

Niezależnie od tego, czy pracujemy w domu, czy potrzebujemy tylko miejsca na załatwienie dokumentów w weekendy, zastanówmy się nad przekształceniem naszego najbardziej słonecznego okna we wspaniałe miejsce do pracy. Utrzymujmy przestrzeń minimalną i bardzo zorganizowaną, aby uzyskać maksymalne efekty uspokajające. Dla artystów – lub innych osób, które chcą zintegrować więcej przyrody z rutyną pracy – ta słoneczna konfiguracja może zmienić życie. A dla miłośników roślin nie ma nic lepszego niż obsada z zielenią.