Wylecz fobię w Warszawie

Od dziecka panicznie boję się otwartych przestrzeni. Zawsze bardzo cierpiałam z tego powodu, czułam się inna, dziwna. Nikt z mojego otoczenia nie dostawał paniki w centrum handlowym i nie miał problemu ze spożywaniem posiłków wśród ludzi, którzy nie byli członkami rodziny. Było to bardzo ciężkie, czułam, że coś ze mną jest nie tak. Podobnie uważało moje otoczenie i dlatego w wieku siedmiu lat po raz pierwszy trafiłam do psychiatry. Ten moje zaburzenia sklasyfikował i zdiagnozował jako agorafobię, czyli taki właśnie irracjonalny lęk przed przebywaniem poza domem wśród obcych ludzi.

Terapia fobii w Warszawie

leczenie fobii w WarszawieParadoksalnie wtedy wszystko stało się łatwiejsze do zaakceptowania dla mnie i mojego otoczenia. Przestałam być dziwidłem, lekko dziewczynką, a stałam się osobą z fobią. Mieszkałam w małej miejscowości, gdzie nikt nie słyszał o tym, że fobie można jakoś leczyć. Dlatego przez wiele lat po prostu musiałam z moim strachem żyć. Nie muszę na pewno wyjaśniać, że powodował on bardzo wiele ograniczeń w moim życiu. Praktycznie więził mnie w domu. Moi kochani rodzice na szczęście nie zmuszali mnie do pokonywania tego strachu i zaakceptowali moja fobię. Załatwili mi nauczanie w domu i w taki sposób zorganizowali moje życie, abym rzeczywiście nie musiała ruszać się z domu. Było to najłatwiejsze rozwiązanie. Ja jednak cierpiałam z tego powodu, że nie mogę nigdzie się ruszyć, że świat mogę poznawać jedynie z książek i telewizji. Dzieliłam się moim smutkiem z moja kochana mama i ona bardzo chciała mi pomóc. W końcu zdobyła skądś informację o tym, że fobie można wyleczyć. Od razu znalazła najbardziej skutecznego terapeutę w pobliżu. Na pewno leczenie fobii w Warszawie jest mniej skomplikowane, więcej jest dobrych terapeutów. U nas w okolicy był niestety tylko jeden dobry terapeuta i bardzo trudno było się do niego umówić. W końcu jednak udało się złapać wolny termin i z wielkimi trudnościami udałam się na sesję. Okazało się to być doskonałym posunięciem, bowiem już po pierwszej sesji poczułam się lepiej. Udało mi się wyjść z domu na piętnastominutowy spacer.

Teraz funkcjonuję już prawie całkiem normalnie. Wciąż zdarzają mi się epizody, kiedy nagle dostaję lekkiego ataku paniki w miejscu publicznym, jednak nie da się tego nijak porównać do tego, jak funkcjonowałam zanim zaczęłam terapię. Mogę każdemu z czystym sumieniem polecić terapię fobii, jestem doskonałym przykładem, ze taka terapia bardzo dobrze działa i znacząco poprawia funkcjonowanie człowieka w społeczeństwie.