Wymiana wyświetlaczy w telefonach Galaxy s8

 

W nowoczesnych telefonach najbardziej wartościową częścią jest wyświetlacz. Osoby,, które posiadają telefony takie jak Galaxy s8 często zastanawiają się, czy opłaca się wymieniać uszkodzony wyświetlacz. Jest to opłacalne finansowo, zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę telefonu. Podczas wymiany serwisant musi zwracać uwagę na wiele rzeczy, takich jak zaokrąglony ekran lub zmniejszone ramki aluminiowe wokół wyświetlacza. Jest to bardzo ważne, gdyż nie możemy uszkodzić żadnego elementu zewnętrznej obudowy telefonu.

Jak wymienić wyświetlacz w s8?

wymiana wyświetlacza s8Wyświetlacze w tych telefonach nie są przymocowane za pomocą śrubek, lecz producent wykorzystuje klej. Aby wymiana wyświetlacza s8 przebiegła bez problemu trzeba zdjąć obudowę tylną oraz przednią. Warto uważać, ponieważ wspominałem już o delikatnych ramkach wokół wyświetlacza. Kiedy telefon pozostanie bez obudowy należy upewnić się, czy jest wyłączony. Jeśli tak, odepnij baterię i połóż telefon na podgrzewaczu. Ustaw temperaturę około dwudziestu pięciu stopni. Po trzech minutach klej powinien powoli się rozpuszczać. Delikatnie odciągaj wyświetlacz równolegle do obudowy, cały czas wycierają resztki kleju. Nie może on zaschnąć na płycie głównej telefonu. Teraz weź nowy wyświetlacz i przypasuj go do telefonu, pamiętaj o zaokrągleniach. Kostkę kleju musisz również podgrzać, lecz tym razem możesz to zrobić inaczej. Owiń ją w folię aluminiową i podgrzej zapalniczką lub podgrzewaczem z włączoną wysoką temperaturę. Przylutuj przewody wyświetlacza do stacji dokującej, a następnie posmaruj dolną i górną część wyświetlacza klejem. Ostrożnie go połóż na płycie i nie pozwól, aby się przemieścił. Po dziesięciu minutach telefon powinien mieć sprawny wyświetlacz. Przymocuj aluminiową ramkę, a następnie zajmij się montowaniem obudowy. Rób to odwrotnie, niż zdejmowałeś, aby następne zdejmowanie obudowy było bezproblemowe. Pomoże to na przykład w jej ewentualnej wymianie.

Taka wymiana jest profesjonalna. Wszystkie czynności zostały wykonane tak, aby uniknąć uszkodzenia telefonu poprzez złe pozbycie się starego wyświetlacza lub za dużą temperaturę podgrzewacza. Wymiana trwa około czterdziestu minut. Telefon jest delikatny więc zalecam kierować się precyzją podczas prac z nim. Części zamienne powinny pochodzić od producenta, ponieważ najbardziej pasują do płyty głównej. Są robione z dokładnością do jednego milimetra. Dokładność jest bardzo ważna, aby telefon działał bezusterkowo, ani nie przegrzewał się podczas wytężonej pracy procesora.