Wyposażenie wózka i łóżeczka w modną pościel

Każda mama jeszcze przez urodzeniem dziecka kompletuje wyprawkę dla noworodka. Powinny się z niej znajdować przede wszystkim pieluszki, jednorazowe oraz tetrowe, kosmetyki do pielęgnacji oraz ubranka, kocyki, a także kołderka. Ponadto bardzo ważne są także meble i akcesoria dla malucha. Niezastąpiona wanienka i łóżeczko są konieczne do prawidłowej opieki nad bobasem. Dodatkowo świeżo upieczeni rodzice nie mogą zapomnieć, że potrzebny im będzie także funkcjonalny wózek.

Niesłabnąca popularność pościeli do wózków z minky

pościel do wózka z minkyRynek z artykułami dla dzieci obfituje w przeróżne modele wózków dla dzieci. Jedne z nich są lekkie, w nowoczesny stylu, inne maja design retro. Jednak każdy z nich posiada odpowiednie wyposażenie. Należą do niego torba pielęgnacyjna, kosz zakupowy oraz moskitiera lub pokrowiec chroniący przed deszczem. Młodzi rodzice powinni jednak zadbać o to, żeby wnętrze wózka było dla dziecka bardzo komfortowe. Niezbędna do tego jest odpowiednia pościel, która będzie delikatnie otulać malucha i dawać mu ciepło w chłodne dni. Bardzo modna ostatnio jest tkanina o nazwie minky. Jest to delikatny materiał, fakturą przypominający welur, z wysadzanymi kropkami. Ze względu na specyficzny, cienki materiał jest ona łączona z bawełnianym materiałem. Minky występuje w różnych kolorach. Może to być róż, niebieski, szary, pomarańcz. Z tego materiału można zrobić wiele rzeczy, np. poduszki, pluszaki, kocyki, a przede wszystkim pościel do wózka z minky. Dzięki tej efektownej tkaninie zapewnimy ciepło naszemu malcowi podczas snu oraz udaną zabawę, kiedy jest wypoczęty. Kołderka do wózka ma mniejszy rozmiar niż ta do łóżeczka, jednak charakteryzuje się tą samą dwustronnością. Jedna strona jest z materiału minky, natomiast druga to przyjazna dziecku bawełna. Dla zainteresowania dziecka i uatrakcyjnienia pościeli, jej bawełniana część posiada zazwyczaj namalowane kotki, pieski lub sówki oraz różnorodne figury geometryczne, koła lub gwiazdy, a także wiele innych. Część minky jest także kolorowa, ale jednobarwna.

Materiał minky można prać w pralce, dlatego nie musimy martwić się, że może się zabrudzić podczas zabawy. Należy jednak pamiętać, że powinno się to robić jedynie w 30 stopniach oraz nie używać płynu do płukania, ponieważ wnika on w materiał i może zmieniać jego strukturę. Pościel minky sprzedawana jest zazwyczaj jako hand made, jednak coraz częściej pokazuje się w sieciówkach z artykułami dla dzieci. Biorąc pod uwagę mnogość oferty pościeli minky możemy liczyć na dostępność wielu wzorów w atrakcyjnych cenach.