Wzornictwo i zdobienia z zastosowaniem technologii hot – stampingowej

Druk hot stampingowy, popularnie określany jako druk wypukły jest odmianą druku termotransferowego. Wykorzystując potencjał możliwości, jakie daje nam wdrożenie na rynek sitodruku pośredniego, dzięki możliwości drukowania na materiałach elastycznych oraz innych materiałach podatnych na działanie temperatur przy zastosowaniu głowicy transferowej mamy szansę na stworzenie intrygujących folderów promocyjnych czy wizytówek.

Druk hot stampingowy – sposób na niepowtarzalny projekt

hot stamping w mazowieckimRewolucyjne zastosowanie urządzeń do druku hot stampingowego umożliwiło modernizację takich procesów introligatorskich jak bigowanie, czy perforacja. Technologia druku wypukłego opiera się na zastosowaniu folii hot stampingowej oraz przewodzonych na ciepło matryc wypukłych. Poddawanie działaniu temperatury głowicy termotransferowej rozgrzewanej w procesie perforacji aż do blisko 100ºC pozwala w prosty sposób ożywić każdy projekt. Dostępne w wielu wariantach powlekania połyskujące bądź matowione folie hot stamping w mazowieckim umożliwiają wykonanie np. pozłacanych elementów opakowań czy zaproszeń okolicznościowych. Technologia druku hot stampingowego znajduje też swoje zastosowanie w zdobnictwie czy wzornictwie. Zastosowanie folii holograficznej umożliwia zabezpieczenie matrycy, dzięki gwarantujemy sobie wysokiej jakości wykonania zdobienia na podłożu materiałów takich jak skóra czy ekoskóra, petale oraz ozdobny papier z efektem powlekania. Przygotowanie dokumentu do druku wykonanego technologią hot stampingową wymaga dokładnego dostosowania się do wytycznych edycyjnych określonych przez wykonawcę, takich jak m. in. format rozszerzenia, prawidłowe osadzenie fontów i spadów, rozdzielczość oraz wartości przestrzeni barwnej o maksymalnej wartości nafarbienia. Chcąc zapewnić sobie najwyższą jakość oraz designerski, ultranowoczesny efekt tworząc niepowtarzalne wizytówki czy materiały promocyjne takie jak kalendarze, teczki oraz foldery warto rozważyć nie tylko zastosowanie nowatorskich rozwiązań oferowanych na rynku, ale również skorzystać z pomocy doświadczonego grafika.

Kreatywny specjalista to ktoś, kto z pasją i pełnym zaangażowaniem przygotuje dla nas preferencyjny projekt, który pozwoli budować renomę oraz profesjonalny wizerunek każdej firmy. Cena za wykonanie usług projektowych i drukarskich moze być uzależniona od stopnia zaawansowania naszej koncepcji, ilości oraz zastosowanych materiałów. Przygotowanie materiałów z zastosowaniem technologii hot- stampingowej zaczyna się przykładowo już od 30,00zł za 100szt. wizytówek.