Zaawansowane technologicznie rekuperatory

Pracuje w firmie, która zajmuje się instalacją systemów wentylacyjnych i mogę powiedzieć, że raczej się na tym dość dobrze znam. Pracę tę wykonuje już od dobrych dziesięciu lat, dlatego też jestem w niej całkiem doświadczony i obeznany z rozwiązaniami jakie funkcjonują na rynku. Sam przekładam swoją wiedzę na to co wykorzystuje we własnym życiu i mogę powiedzieć, że jestem raczej zadowolony z efektów tego co dla siebie wymyśliłem.

Wykorzystanie nowoczesnych rekuperatorów we własnym domu

sprawne rekuperatoryMój rodzinny dom był dość starym budynkiem, gdyż pamiętał on jeszcze czasy wojny. Dlatego też założenia w nim wykorzystywane nie stały na najwyższym poziomie. Można by powiedzieć, że raczej był on bardzo staromodny. Jednym z największych problemów była stara wentylacja grawitacyjna, której funkcjonowanie pozostawiało wiele do życzenia. Przede wszystkim była ona odpowiedzialna za skrajne wychładzanie domu w sezonie grzewczym. W pracy wykorzystujemy sprawne rekuperatory, które klienci zdecydowanie sobie chwalą. Pomyślałem więc czemu by z nich nie skorzystać w moim własnym domu. Oczywiście potrzebuje tylko jeden, co w zupełności wystarczy nawet do bardzo dużego domu. Akurat zbliżał się remont w budynku w którym mieszkaliśmy, dlatego też nie mieliśmy problemów z kuciem ścian pod położenie instalacji wentylacyjnej niezbędnej do działania rekuperacji. Po jej wykonaniu sam z kumplami z pracy podłączyliśmy rekuperator i go właściwie skalibrowaliśmy. Sam sprzęt dostałem od szefa po zniżkowej cenie, dlatego też byłem bardzo zadowolony. Sprzęt był z wysokiej półki, dlatego też byłem pewien jego jakości. Akurat zbliżała się zima, co pozwalała na jego skuteczne przetestowanie. Po pierwszym sezonie grzewczym byliśmy bardzo zadowoleni z naszego rekuperatora. Zmniejszył on nasze koszta ogrzewania o połowę, a w domu ciągle było świeże powietrze, a więc warunki były zdecydowanie lepsze. Dodatkowo, filtry świetnie się sprawdzały, dzięki czemu powietrze nie śmierdziało i było po prostu lepszej jakości niż na dworze, co było dodatkową zaletą całego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła jaką zainstalowałem w moim domu.

Koszta eksploatacyjne takiego rozwiązania są bardzo niskie, gdyż sam rekuperator zużywa bardzo małe ilości energii elektrycznej koniecznej dla jego prawidłowego funkcjonowania. Zamontowany na poddaszu jest także bardzo cichy, dlatego też nie słychać go podczas życia codziennego. Dlatego też żyje się nam z nim bardzo komfortowo i jesteśmy zadowoleni z tego, że zdecydowaliśmy się na jego instalację w naszym, własnym domu.