Zalety ocieplania pianką

Bardzo ważną rolę dla zachowania całkowitej objętości ciepła w całym domu, zarówno w konstrukcji szkieletowej, jak i drewnianej, przypisuje się izolacji na poddaszu. Dziś dość popularne jest ocieplenie poddasza pianką poliuretanową. Sufity dzięki temu oprócz doskonałych właściwości termoizolacyjnych posiadają również izolację akustyczną. W poniższym artykule omówimy docieplenie poddasza pianką poliuretanową.

Jak działa pianka do ocieplania?

profesjonalne ocieplanie pianką w łomżyWiadomo, że przez dach zużywa się do trzydziestu procent ciepła. Należy zwrócić uwagę na docieplenie i ocieplenie podłóg na poddaszu, które chronią lokal przed stratami ciepła zimą i przed przegrzaniem latem. Sufity międzykondygnacyjne oddzielające posadzki mieszkalne pomieszczenia również wiele znaczą dla technologii ocieplenia poddasza, dlatego nie można zapominać o ich izolacji. Z reguły są izolowane ciepłymi podłogami, które zapewniają wysoki poziom komfortu i przytulności. Wszystkie te potrzeby wymagają nowoczesnego i praktycznego materiału. W każdej chwili można skorzystać z usługi, jaką jest profesjonalne ocieplanie pianką W Łomży niemal każdy dom jest ocieplony w ten sposób. Izolacja tą metodą jest również godna uwagi z tego powodu,  że ​​czas pracy jest do ośmiu razy krótszy w porównaniu z instalacją innej izolacji. Nie ma zbędnych wydatków na mocowanie okuć. Natryskiwana izolacja termiczna formowana jest w bezszwową powłokę, ponieważ nakładana jest pod wysokim ciśnieniem w stanie ciekłym wypełniając wszelkie pęknięcia, a następnie pieni się i rozszerza swoją objętość, co jest szczególnie ważne przy izolowaniu zbiorników. Izolacja termiczna pianką poliuretanową metodą natryskową to innowacyjna technologia, która zapewnia niespotykaną jakość izolacji termicznej, bezkonkurencyjną szybkość pracy oraz najlepszą efektywność ekonomiczną. Mając w domu drewniany sufit, materiał powinien być nakładany między szczelinami warstwa po warstwie nie więcej niż 2 cm, które odpowiadają za przepuszczalność pary wodnej oraz właściwości termiczne i trwałość. Po wykonaniu izolacji pianką poliuretanową wskazane jest wykonanie wykończenia płytą gipsowo-kartonową, dzięki czemu zakończy się prace izolacyjne.

Eksperci uważają, że pianka poliuretanowa jest najlepszą izolacją podłóg i stropów na poddaszu. Zachowanie właściwości użytkowych podczas starzenia jest jednym z najważniejszych wskaźników każdego materiału przeznaczonego do stosowania w budownictwie. Chociaż sztywna pianka poliuretanowa jest stosowana w tym obszarze stosunkowo niedawno, istnieją już wiarygodne dane dotyczące zachowania tych materiałów powyżej dwudziestu lat eksploatacji.