Zalety terapii manualnej w Warszawie

W dzisiejszych czasach bardzo dużo osób cierpi na bóle kręgosłupa, migreny i inne spowodowane stylem życia. W większości prowadzimy tryb siedzący, mało się ruszamy ze względu na brak czasu. Wdychamy powietrze pełne spalin i sztucznych substancji. Źle się odżywiamy a w pracy jesteśmy najczęściej zgarbieni przed komputerem, wpatrzeni godzinami w ekran. Wszystko to skutkuje zmianami, które zachodzą w naszym organizmie w odpowiedzi na powyższe.

Leczenie terapią manualną w Warszawie

terapia manualna w WarszawieNa wyżej wymienione problemy wymyślono różne sposoby- zarówno aby im zapobiegać jak i leczyć. Między innymi terapia manualna w Warszawie pozwala na pozbycie się wielu naszych problemów związanych z pracą czy trybem życia. Terapia manualna jest to metoda z dziedziny fizjoterapii, inaczej jest to forma masażu. Ma na celu wspomagać zarówno kręgosłup, stawy, mięśnie oraz wpływać pozytywnie na nasz organizm. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny, dlatego, że jest opracowywana konkretnie pod każdego pacjenta ze względu na różnice w organizmach i ich budowie. Nie jest to nowa metoda, ponieważ jej początki sięgają starożytnych czasów. Po czasach zapomnienia rozwinęła się ona na początku w Anglii a później ,,zawędrowała” do Stanów Zjednoczonych gdzie stała się bardzo popularna. Rozwój przypada na wiek dwudziesty, kiedy doprecyzowano metody postępowania i stworzono techniki manualne. Do najczęściej stosowanych technik należą: masaż, manipulacja, mobilizacja, neuromobilizacja oraz streching czyli rozciąganie mięśni. Używana jest szczególnie podczas odczuwania długotrwałych bólów. Jest to metoda bezpieczna, istnieje jednak kilka przeciwwskazań przy jej stosowaniu.Na pewno nie mogą się jej poddawać osoby, które mają choroby układu pokarmowego, problemy z krzepliwością krwi czy osteoporozą. Zabieg trwa w zależności od tego, z jakim przypadkiem fizjoterapeuta ma do czynienia. Zasadniczo polega jednak na uciśnięciach poszczególnych punktów na kręgosłupie. Często towarzyszą temu dźwięki chrupnięcia, spowodowany przesunięciem powierzchni stawowych na właściwe miejsce.

Przygotowując się do w/w metody leczenia warto zrobić badania kręgosłupa. Na początku i tak fizjoterapeuta przeprowadzi rozpoznanie naszego przypadku i podejmie decyzję, czy możemy poddać się tej metodzie. Robi to nie tylko na podstawie badań ale przede wszystkim na podstawie obserwacji postawy ciała czy poruszania się. Większość osób określa tą metodę jako bardzo skuteczną, szczególnie jeśli chodzi o dolegliwości z kręgosłupem.