Zastosowania folii z polipropylenu

 

Współczesna produkcja polega na masowym wytwarzaniu różnych artykułów codziennego użytku. Aby sprostać zapotrzebowaniu na dobrej jakości, trwałe i szybkie pakowanie wytwarzanych produktów sięgnięto po folie wytwarzane z tworzyw sztucznych. Ze względu na ich niską cenę zapewniają one minimalizację wydatków na uzyskanie finalnego produktu. Folie są obecnie podstawowym materiałem opakowaniowym dla wszystkich branż przemysłu. Zapewniają pożądaną ochronę przed urazami mechanicznymi oraz pozwalają na doskonałą ekspozycję towaru dzięki swojej transparentności. 

Niezawodna folia opakowaniowa

folie propylenoweWszystkie powłoki wytwarzane z tworzyw sztucznych oraz aluminium o grubości nie przekraczającej dwóch milimetrów określamy mianem folii. Folie uzyskiwane z tworzyw sztucznych produkowane są najczęściej z polipropylenu (PP), poliolefiny, polichlorku winylu (PCW). Są to folie produkowane w bardzo różnych technologiach i mogą przybierać różną postać i być wykorzystywane jako uniwersalny materiał opakowaniowy lub z przeznaczeniem do artykułów wyłącznie przemysłowych. Wszystkie folie mają zdolność nanoszenia na nie specjalnymi technikami dowolnego nadruku, który nie ma wpływu na jakość i właściwości pakowanego produktu. Producenci oferują folie w różnych grubościach i szerokościach aby umożliwić najlepsze dopasowanie do potrzeb klienta. Na rynku spotkamy folie pod postacią taśm, półrękawów i rękawów co umożliwia zastosowanie ich do pakowania ręcznego oraz maszynowego przy wykorzystaniu specjalistycznych maszyn półautomatycznych lub na w całości zautomatyzowanych liniach. Ciekawym rodzajem powłok opakowaniowych są folie propylenowe. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością na rozgrywanie i rozciąganie przez co zapewniają trwałą i mocną powłokę opakowania. Bardzo istotną jej cechą jest świetna przezroczystość co zapewnia bardzo dobrą ekspozycję zapakowanego towaru. To również folia o bardzo niskim stopniu przepuszczalności wilgoci i wybitnych możliwościach ochronnych przed działaniem środowiska zewnętrznego.

Współczesne folie propylenowe wytwarzane w różnych technologiach są stosowane przede wszystkim do pakowania wyrobów tekstylnych (np. pościel, kołdry i poduszki) oraz wielu innych. Folia polioropylenowa to również surowiec do produkcji różnego rodzaju okładek i etui. Można ją barwić na dowolny kolor. Ten rodzaj powłoki dzięki atestom jest dopuszczony do kontaktu z żywnością gdyż nie posiada smaku i zapachu przez co nie wpływa na naturalne cechy artykułów spożywczych. Aby zapoznać się z pełnym spektrum rodzajów i zastosowań folii najlepiej odwiedzić strony internetowe producentów.