Zastosowanie oleju CBG

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskała medyczna marihuana. Jest to nic innego jak susz pozyskany z konopi siewnych, a więc roślin o udowodnionym korzystnym wpływie na nasze zdrowie. Jak wiemy, do medycznej marihuany nie każdy ma dostęp. Okazuje się, że tylko nieliczna grupa osób, które cierpią na określone jednostki chorobowe może być poddana leczeniu za pomocą opisywanego suszu. W związku z tym wiele osób zastanawia się, w jaki sposób moglibyśmy bez ograniczeń korzystać z pozytywnych właściwości konopi.

Czy warto stosować olej bogaty w kanabigerol?

olej CBGOkazuje się, że na rynku pojawiło się wiele preparatów o udowodnionym działaniu leczniczym, które zawierają różne przetwory z konopi siewnych. Wśród nich możemy znaleźć pasty, kremy, maści, a także olejki. Te ostatnie są wyjątkowo popularne, ponieważ charakteryzują się ogromną zawartością składników aktywnych. Wśród nich najpopularniejszym jest kanabigerol, który określany jest skrótem CBG. Związek ten był obiektem wielu badań naukowych, które potwierdziły jego skuteczność w wielu schorzeniach. Przede wszystkim w leczeniu oraz profilaktyce nowotworów. Okazuje się bowiem, że olej CBG jest cenionym preparatem, który ma właściwości cytotoksyczne, a więc hamuje rozwój już istniejących nowotworów, a dodatkowo niszczy komórki rakowe. Uzupełnieniem tego jest fakt, że nie dopuszcza on do powstawania przerzutów. Sprawdza się on również jako środek pomocniczy w chemioterapii, ponieważ łagodzi wymioty oraz ból, a te często towarzyszą leczeniu oraz samej chorobie. CBG ma budowę zbliżoną do leków przeciwwymiotnych, dzięki czemu jego działanie jest naprawdę silne. Warto wiedzieć, że olej CBG sprawdza się również w leczeniu chorób skórnych, a więc łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, czy egzem. Pozwala on na regenerację naskórka, zmniejsza pojawiający się stan zapalny oraz zaczerwienienie, a także działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz przeciwgrzybiczo. Jeśli chodzi o inne efekty to naukowcy potwierdzili, ze ma również właściwości przeciwpsychotyczne oraz przeciwdepresyjne.

Jest więc doskonałym uzupełnieniem leczenia depresji oraz spadku nastroju. Warto wiedzieć, że olej pozbawiony jest składników o działaniu odurzającym, dzięki czemu bez obaw mogą stosować go nie tylko dorośli, ale także osoby starsze oraz dzieci. Jest to niewątpliwą zaletą, ponieważ seniorzy chcą wykorzystywać jest właściwości przeciwbólowe w leczeniu stanów zapalnych kości oraz stawów. Myślę, że zakup takiego oleju doskonale zwiększy również naszą odporność w okresie jesienno-zimowym.